Bezpieczeństwo Bitcoinów 101: Jak stworzyć portfel BCH składający się z 2 z 2 różnych podpisów

W świecie walut kryptograficznych toczy się wiele dyskusji i wniosków, jeśli chodzi o bezpieczeństwo aktywów cyfrowych, a jednym z nich jest wieloigłowy portfel. Termin multisig oznacza multi-signature i następujący post nauczy każdego, jak stworzyć 2 z 2 multisigowych portfeli.

Lata temu programiści kryptokurrency wpadli na pomysł, aby zwiększyć bezpieczeństwo portfela poprzez wykorzystanie multisigentnego portfela. Zasadniczo, portfel 2 of 2 multisigentny składa się z dwóch portfeli, ale ludzie mogą tworzyć portfele z więcej niż dwoma sygnatariuszami. Zasadniczo, w przypadku portfela wieloigłowego, do autoryzacji transakcji kryptograficznej wymagane są dwa lub więcej podpisów.

W tym tutorialu, zamierzamy stworzyć 2 lub 2 wieligigowe portfele do przechowywania bitcoin cash (BCH) przy użyciu Electron Cash portfolio. Jednakże, ta sama metoda może być zastosowana do portfela BTC (Bitcoin) poprzez wykorzystanie oprogramowania Electrum portfolio i podążanie w tych samych kierunkach.

Bitcoin Security 101: Jak utworzyć 2 z 2 Multi-Signature BCH portfela.
Portfel Electron Cash jest świetnym klientem SPV, który pozwala na tworzenie multisigentnych portfeli do przechowywania bitcoin cash (BCH). Strona internetowa https://electrum.org może być użyta, jeśli ktoś chce stworzyć multisigentny portfel do przechowywania Bitcoin System.
Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to pobrać najnowsze oprogramowanie Electron Cash (EC) i stworzyć „nowy portfel“. Jeśli już używasz programu EC, po prostu utwórz „nowy portfel“ za pomocą swojego oprogramowania. Istniejący użytkownicy EC mogą znaleźć ten obszar w sekcji „plik“ i wybierając „new/restore“.

Z tego miejsca oprogramowanie zapyta, czy chcesz nadać nazwę portfelowi, a ta część jest opcjonalna. Po wybraniu nazwy portfela, naciśnij „next“, a EC zapyta, czy chcesz utworzyć portfel „standardowy“, „wielopodpisowy“ lub „import“. Chcesz wybrać portfel „wielopodpisowy“, a następnie naciśnij „next“.

Bitcoin Security 101: Jak utworzyć 2 z 2 Wielopodpisowych portfeli BCH

Krok pierwszy i drugi.
Następnie oprogramowanie EC zapyta, ilu sygnatariuszy będzie w stanie użyć swoich podpisów do odblokowania środków przechowywanych w portfelu. Dla tego poradnika krok po kroku, wybierzemy 2 z 2 wielogigowych portfeli, ale jak wspomniano powyżej, możesz stworzyć portfel z maksymalnie 15 sygnatariuszami z portfelem EC.

Po wybraniu 2 z 2 multiigowych portfeli, po prostu naciśnij „next“, a program da Ci cztery możliwości wyboru, aby utworzyć oryginalny portfel wielopodpisowy. Możesz również zaimportować istniejący seed, wykorzystać publiczne lub prywatne klucze, albo użyć urządzenia sprzętowego. W tym celu, krok po kroku, „stworzymy nowy materiał siewny“.

Bitcoin Security 101: Jak stworzyć 2 z 2 multi-podpisowych portfeli BCH
Krok trzeci i czwarty.
Tworzenie nowego materiału siewnego za pomocą oprogramowania EC jest tą samą metodą, co tworzenie nowego materiału siewnego z dowolnego portfela. Dla początkujących oznacza to zapisanie 12-słowowej frazy mnemotechnicznej na kartce papieru w celu zabezpieczenia. Po naciśnięciu „Dalej“, w celu utworzenia nowego materiału siewnego, oprogramowanie z portfela EC da ci dwunastosłowowy materiał siewny na poniższym ekranie.

Nie rób zrzutu ekranu z nasionami ani nie nagrywaj ich elektronicznie. Nigdy nie ujawniaj go nikomu i nie zapisuj go na kartce papieru. Upewnij się, że trzymasz go w ukryciu dla bezpieczeństwa. Kiedy skończysz zapisywanie 12-słówkowego wyrażenia mnemotechnicznego, naciśnij ponownie „next“, a program poprosi cię o potwierdzenie nasionka w odpowiedniej kolejności.

Bitcoin Security 101: Jak utworzyć 2 z 2 Wielopodpisowych portfeli BCH
Krok piąty i szósty.
Oprogramowanie mówi: „Twoje nasienie jest ważne. Jeśli stracisz swoje nasienie, Twoje pieniądze zostaną trwale utracone. Aby upewnić się, że prawidłowo zapisałeś swoje nasiono, wpisz je tutaj ponownie.“ Kiedy to zrobicie, upewnijcie się, że nikogo nie ma w pobliżu i ponownie wpiszcie 12-słowo-mnemoniczne wyrażenie, które właśnie zapisaliście na papierze w oknie programu EC.

Po wpisaniu seed’u, po prostu naciśnij „next“, a oprogramowanie EC wyświetli Ci rozszerzony lub „master public key“. Teraz drugi kosigner będzie musiał dostarczyć Ci swój rozszerzony klucz publiczny, który jest również nazywany kluczem „xpub“.

Bitcoin Security 101: Jak utworzyć portfel BCH 2 z 2 Multi-Signature?
Krok siódmy i ósmy. Wykorzystaj adres xpub zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, aby dodać drugiego cosignera do równania.
Zasadniczo rozszerzony klucz publiczny (xpub) jest częścią standardu adresu BIP32, który daje użytkownikowi albo główny widok na portfel, albo możliwości podpisu, jeśli właściciel portfela go zatwierdzi. Po zlokalizowaniu klucza xpub przyjaciela lub członka rodziny dla tego eksperymentu 2 z 2 wieloznakowych portfeli, portfel EC poprosi użytkownika o wprowadzenie klucza xpub cosigner w celu utworzenia cosigner 2 z 2.