Bitcoin walczy z $56K jak Tesla „świeca Elona“ uderza na dni przed rekordowym wygaśnięciem opcji

Elon Musk jest „inteligentnie świadomy“ wpływu wygaśnięcia opcji, Zhu Su twierdzi, jak Tesla iskrzy nieprawdopodobny wzrost po tygodniu strat.

Bitcoin (BTC) wzrósł powyżej $56.000 24 marca po tym, jak nowa „świeca Elona“ dała bykom znaną sprężynę w kroku.

Czas kryzysu na $58,000

Dane z Cointelegraph Markets Pro i Tradingview pokazały, że BTC/USD zyskuje 3,3% w ciągu kilku godzin w środę na wieść, że Tesla będzie akceptować – i utrzymywać – płatności w Bitcoinie.

Podobnie jak w przypadku początkowego ogłoszenia przez firmę alokacji skarbowej w zeszłym miesiącu, wiadomość ta natychmiast przełożyła się na zyski cen spot, jako że ponura akcja cenowa z tego tygodnia została zniesiona. Analitycy byli więc zainteresowani tym, czy Tesla zapoczątkuje nową fazę na rynku byka Bitcoina, czy też rajd będzie ograniczony do niższych ram czasowych.

Dla popularnego konta na Twitterze Rekt Capital, wsparcie leżało przy $53,000 jak poprzednio, z oporem potencjalnie kopiącym w okolicach strefy z $58,000 jako jej szczytem.

„Bitcoin obecnie rajduje w kierunku czerwonego obszaru, tworząc byczą formację świecową Morning Star z niebieskiego obszaru wsparcia“ – czytamy w komentarzach towarzyszących wykresowi przedstawiającemu dwa poziomy.

„Czy ten czerwony poprzedni obszar wsparcia zamieni się w jeden z nowych oporów?“

Wcześniej Rekt Capital twierdził, że pomimo ostatnich strat, jest „zbyt wcześnie“, aby sklasyfikować Bitcoin jako formację spadającego klina. W czasie prasy, BTC/USD skupiał się na obszarze powyżej $56,000 po tym jak zyski spowolniły wraz z uderzeniem w obszar oporu.

„Decyzja Tesli, aby zarówno zaakceptować płatność za swoje samochody w bitcoinie, jak i trzymać ten bitcoin w swoim bilansie, zamiast konwertować go na dolary, prawdopodobnie zbuduje więcej impetu dla kryptowaluty“ – dodał Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie inwestycyjnej multi-asset eToro, w komentarzach przesłanych pocztą elektroniczną.

Nie ma przypadku?

Inni tymczasem wskazali na nadchodzące piątkowe wydarzenie wygaśnięcia opcji, największe w historii.

Na poziomie 6 miliardów dolarów, wydarzenie wygaśnięcia karłowacieje poprzedni rekord ze stycznia, po którym Bitcoin wzrósł o 80% w ciągu kilku tygodni.

CEO Tesli i „Technoking“ Elon Musk, Three Arrows Capital CEO Zhu Su argumentował, miał idealne wyczucie czasu w ogłaszaniu akceptacji zaledwie kilka dni wcześniej.

„Elon doskonale zdaje sobie sprawę z dynamiki wygaśnięcia opcji Bitcoin“ – napisał na Twitterze.

Opcje wygasające mają tendencję do wywierania presji spadkowej na cenę Bitcoina, a zaskakujący wzrost potencjalnie zlikwidowałby dużą liczbę niedźwiedzi. Musk jest znanym fanem takich ruchów, broniąc działań użytkowników Reddit podczas debaty GameStop na początku tego roku.