Skumulowane stawki Ethereum w 2020 r. po raz pierwszy zaćmiły Bitcoin’a.

Wreszcie nastąpiła swego rodzaju „zmiana“, ale tylko górnicy świętują.

Skumulowane opłaty transakcyjne zapłacone górnikom Ethereum (ETH) do 2020 r. są obecnie prawie dwukrotnie wyższe niż Bitcoin (BTC), z ceną 276 milionów dolarów w porównaniu do 146 milionów dolarów.

Wykres opublikowany przez Coinmetrics podkreśla, że wskaźniki Ethereum gwałtownie wzrosły w drugiej połowie roku, co zbiegło się w czasie z uruchomieniem zachęty w postaci żetonów złożonych. Skumulowane stawki Etereum na 2020 r. zostały wyrównane przez Bitcoin 12 sierpnia, kontynuując od tego czasu gwałtowny wzrost.

Żeton COMP buduje drogę do wygrywania wojen

Oznacza to zmianę w stosunku do trendów w opłatach transakcyjnych z poprzednich lat, gdzie Bitcoin generalnie zdominował każdą inną sieć o dużej marży. W 2019 roku Bitcoin uzyskał w tym samym porównaniu przewagę pięciu do jednego.

Cointelegraph wcześniej informował, że w czerwcu Ethereum zaczęło publikować wyższe dzienne przychody z opłat. Wraz ze wzrostem aktywności i wzrostem średniego tempa transakcji z nią, zaczęły rosnąć przychody ogółem. W okresie od sierpnia do września Ethereum zaczęło pobijać poprzednie rekordy i szybko stało się bezużyteczne dla niektórych uczestników.

Najprawdopodobniej winowajcą jest wzrost zdecentralizowanego finansowania i produkcji rolnej, chociaż stabilne transfery walutowe i niektóre domniemane systemy Ponzi również stanowią znaczną część wykorzystania przestrzeni blokowej w Ethereum.

W ciągu weekendu Ethereum przekraczało dzienne stawki w sieci Bitcoinów

Obecna sytuacja prawdopodobnie nieco się rozluźni, ponieważ euforia DeFi ustabilizuje się, podobnie jak to miało miejsce na całym rynku kryptomonicznym w 2018 roku.

Co ciekawe, przychody Ethereum z opłat na krótko przekroczyły blokowe nagrody w niektórych szczególnie ruchliwych dniach ostatnich miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, od maja opłaty wzrosły stale do ponad 10 % łącznej wartości emisji, przy czym próg ten osiągnął zaledwie kilka razy w historii tej waluty.

Opłaty transakcyjne ETH osiągają historyczny szczyt drugiego dnia z rzędu

Może to być szczególnie cenne dla posiadaczy ETH w świetle wniosku EIP-1559, który ma na celu wprowadzenie mechanizmu obniżania taryf. Podczas gdy szczegóły wdrożenia sugerują, że w okresach wysokiej aktywności nadal mogą mieć miejsce licytacje wojenne, które przynoszą bezpośrednie korzyści górnikom, wysoka aktywność może w znacznym stopniu zmniejszyć efektywny poziom emisji.

Dla Bitcoin, zwiększenie opłat transakcyjnych w celu pokrycia istniejącej emisji ma kluczowe znaczenie dla jego długoterminowej przyszłości, ponieważ nagrody blokowe ostatecznie wygasną. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat przestrzeń na monety w krypcie zaczęła się przesuwać z futerałów na monety Bitcoin-centric do stabilnych monet i DeFi. Podczas gdy zużycie Bitcoinów pozostaje wysokie, utrata dominacji nad innymi łańcuchami blokowymi może być katastrofalna dla Twoich długoterminowych perspektyw.